Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie

ZDiT Koszalin

ul. Połczyńska 24, 75-815 Koszalin

+48 94 311 80 60

pn - pt 7:00-15:00

PILNE! Utrudnienia na ulicy Gdańskiej

Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie informuje, że dzisiaj w godzinach wieczornych poważnemu uszkodzeniu uległ kolejny fragment nawierzchni ulicy Gdańskiej – tym razem w kierunku Sianowa na odcinku od Kędzierzyna do Gorzebądza – węzła S6 „Sianów Zachód”. W miejscu wskazanym na mapce w trybie pilnym został wyłączony z ruchu fragment prawego pasu ruchu.
 
Jednocześnie przypominamy, zgodnie z wcześniejszym komunikatem, o awaryjnym wyłączeniu z ruchu pasa na odcinku 900 metrów w kierunku Koszalina, od węzła “Sianów Zachód” w kierunku Kędzierzyna.
 
Aktualny stan techniczny ulicy Gdańskiej spowodowany jest przede wszystkim ciężkim ruchem tranzytowym przez Koszalin wynikającym z braku ukończonej obwodnicy Koszalina w ciągu trasy S6. Według najnowszych informacji brakujący odcinek trasy S6 ma być przejezdny na przełomie stycznia i lutego 2024 roku, co przekieruje ruch samochodów ciężarowych w całości na drogę S6 z ulic Koszalina i umożliwi wykonanie remontu ulicy Gdańskiej przez Miasto Koszalin.
 
Sytuacji na drodze od dłuższego czasu nie poprawia też awaria oświetlenia drogowego spowodowana przez Wykonawców trasy S6 podczas prowadzonych robót.
 
W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz brakiem sprawnego oświetlenia drogowego prosimy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i stosowanie się postawionego oznakowania pionowego.
 
Informujemy, że Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za skutki uszkodzeń pojazdów na drodze. W tym celu osoby poszkodowane powinny zgłosić się do Działu Administrowania Pasem Drogowym ZDiT w Koszalinie przy ul. Połczyńskiej 24 w celu dochodzenia roszczeń.

(zdjęcie poglądowe)

Skip to content