Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie

ZDiT Koszalin

ul. Połczyńska 24, 75-815 Koszalin

+48 94 311 80 60

pn - pt 7:00-15:00

Ograniczenie prędkości na ulicy Gdańskiej od 22.12.2023

Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie przypomina, że w związku ze znacznymi uszkodzeniami nawierzchni ulicy Gdańskiej na odcinku od Koszalina do węzła S6 „Sianów Zachód” wprowadził do odwołania:

  • wyłączenie z ruchu zewnętrznych pasów ruchu poprzez wygrodzenie ich  specjalnymi barierami oraz lampami ostrzegawczymi.
  • stopniowane ograniczenie prędkości 70 km – 40 km – aż do 20 km/h.

Po raz kolejny prosimy kierowców o stosowanie się do istniejącego oznakowania pionowego i ograniczenia prędkości. 

Z przykrością stwierdzamy, że kierowcy w dalszym ciągu z premedytacją nie stosują się do ograniczeń prędkości i tym samym narażają siebie i innych uczestników ruchu na straty materialne, a przede wszystkim na utratę zdrowia i życia!!!

Publikujemy nagranie wykonane dzisiaj na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, a kierowcy “z radością” znacznie przekraczają dozwoloną prędkość i  wyprzedzają prawidłowo jadący pojazd służbowy ZDIT, pewnie traktując go jako zawalidrogę. Pamiętajmy również o bardzo silnych wichurach, które z łatwością powalają drzewostan rosnący wzdłuż drogi.

Apelujemy o stosowanie się do ograniczenia prędkości i zachowanie szczególnej ostrożności. Ograniczy to możliwość uszkodzenia ustawionych barier, pojazdów a przede wszystkich własnego zdrowia.

Skip to content