Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie

ZDiT Koszalin

ul. Połczyńska 24, 75-815 Koszalin

+48 94 311 80 60

pn - pt 7:00-15:00

Płatności mobilne

Aplikacja moBILET (od 01.09.2020 r.)

Od 01.09.2020 r. użytkownicy aplikacji moBiLET będą mogli opłacić faktyczny czas postoju w SPP w Koszalinie. moBiLET stanowi wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego zakupu biletu parkingowego. Kierowca może zakupić bilet zawsze i wszędzie (24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu) bez konieczności szukania parkomatu czy posiadania gotówki na dokonanie zakupu.

moBiLET jest dostępny dla wszystkich użytkowników sieci komórkowych, którzy posiadają urządzenie z dostępem do Internetu. Aby korzystać z moBiLET, użytkownik powinien pobrać bezpłatną aplikację z dedykowanego sklepu (Google Play, App Store lub App Gallery) lub ze strony m.mobilet.pl. Podczas pierwszego uruchomienia konieczne jest przeprowadzenie krótkiej rejestracji.

moBiLET działa na zasadzie elektronicznej portmonetki – przedpłata (prepaid) trafia na indywidualny rachunek moBiLET. Aby dokonać wpłaty na konto Użytkownik może skorzystać z ekspresowego zasilenia bezpośrednio z aplikacji mobilnej. Użytkownik może też doładować konto prepaid za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego, BLIK, karty płatniczej lub poprzez stronę internetową. Oprócz konta prepaid wśród dostępnych metod płatności są także: BLIK, karta płatnicza oraz konto grupowe. Użytkownik może rozliczać się także w rachunku za telefon komórkowy („Płać z komórką”).

Płatne parkowanie w 7 krokach

Zakup biletu parkingowego w moBiLET jest prosty i trwa zaledwie kilka sekund. Po zaparkowaniu należy:

 1. Uruchomić aplikację, wybrać „Płatne parkowanie”, miasto „Koszalin”, „SPP”.
 2. Podać nr rejestracyjny pojazdu i wybrać czas postoju.
 3. Potwierdzić zakup.
 4. Sprawdzić wyświetlony bilet, który jest potwierdzeniem prawidłowo wniesionej opłaty.
 5. Zdalnie przedłużyć bilet lub zakończyć parkowanie.
 6. Płacić tylko za wykorzystany czas.
 7. Warto oznaczyć swój pojazd winietą moBiLET.

Winiety są dostępne w biurze SPP oraz na stronie operatora aplikacji moBiLET.

Usługa moBiLET dostępna jest także na platformach bankowych:

 • PKO Bank Polski,
 • Santander,
 • Millenium Bank,
 • BNP Paribas,
 • Alior Bank,
 • ING,
 • VeloBank.

Aplikacja mPay (od 01.07.2023 r.)

Od 1 lipca 2023 roku mieszkańcy Koszalina mogą płacić za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania przy pomocy kolejnej aplikacji mobilnej – mPay.

Zakup biletu trwa zaledwie kilka sekund i nie musimy wracać do pojazdu, aby włożyć za szybę bilet parkingowy. Nie trzeba też z góry określać czasu postoju – za sprawą funkcji START – STOP unikniemy stresu związanego z przedłużającym się spotkaniem, wizytą w urzędzie czy zakupami.

Poprzez mPay zapłacimy za rzeczywisty czas parkowania, rozpoczynając i kończąc płatność w dowolnym momencie. System pobiera opłaty tylko w godzinach objętych koniecznością zapłaty i automatycznie kończy naliczanie w momencie zakończenia czasu obowiązywania płatnej strefy.

Z parkowania z mPay skorzystają zarówno użytkownicy prywatni, jak i firmy dysponujące flotami pojazdów. Tym ostatnim system daje stały dostęp do informacji na temat kosztów postoju i pozwala zbiorczo rozliczać parkowanie wszystkich służbowych samochodów. Usługa pozwala zautomatyzować płatności, zyskać nad nimi pełną kontrolę oraz ułatwić cykliczne rozliczenia. Oparta jest o system mFlota, z poziomu którego zarządzanie podróżami służbowymi pracowników jest niezwykle proste.

mPay sukcesywnie wprowadza nowe usługi, aby aplikacja była jak najbardziej funkcjonalna dla klientów. Korzystając ze smartfona można płacić za postój samochodów w strefach w blisko 80 miastach i na wielu parkingach prywatnych, opłacać przejazdy autostradami, kupować bilety na pociągi PKP Intercity oraz kolei regionalnych, a także bilety komunikacji miejskiej w ponad 100 miastach. W mPay można wybrać także korzystne ubezpieczenie (np. na podróż czy samochodu), zrobić przelew, nadać przesyłkę kurierską, kupić bilety na wiele atrakcji oraz opłacić dostęp do serwisów filmowych i muzycznych. Dzięki współpracy z partnerami poprzez mPay można także zainwestować w akcje, obligacje oraz cieszące się największym zainteresowaniem ETF-y.

Szczegółowe informacje na temat działania aplikacji znajdują się na stronie internetowej: https://www.mpay.pl/parkowanie-telefonem-z-mpay/

Skip to content