Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie

ZDiT Koszalin

ul. Połczyńska 24, 75-815 Koszalin

+48 94 311 80 60

pn - pt 7:00-15:00

Zbliża się remont ulicy Akademickiej

W czwartek, 2-go marca 2023 roku odbyła się konferencja prasowa, podczas której została podpisana umowa między Zarządem Dróg i Transportu w Koszalinie a Galerią EMKA dotycząca remontu odcinka ulicy Akademickiej w Koszalinie. Prace obejmą najbardziej zniszczony odcinek od ul. Zenona Klemensiewicza do ul. Stanisława Staszica. Wieloletnia przebudowa „Emki” przyczyniła się do wyeksploatowania ulicy Akademickiej, a jej remont poprawi komfort komunikacyjny mieszkańców. 

Ulica zostanie poddana frezowaniu, studzienki kanalizacyjne zostaną wyrównane, a wylanie dwóch warstw asfaltu poprzedzi zabezpieczenie drogi siatką wzmacniająca.

Całość kosztów poniesie właściciel Galerii EMKA.

– Prace budowlane wokół tego terenu były bardzo intensywne. Najpierw głęboki wykop, potem jego zasypanie i wiążący się z tym olbrzymi ruch ciężarówek. Ulica Akademicka bardzo mocno przez to „oberwała” i uległa znaczącej degradacji – tłumaczył prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień.

– Będą wykonywane prace przy nawierzchni, m.in. frezowanie, więc te zwężenia na pewno będą. Postaramy się, żeby utrudnienia były dla kierowców jak najmniejsze – poinformowała Anna Grabuszyńska-Hewelt, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie.

Remont odcinka od ulicy Staszica do ulicy Klemensiewicza ma rozpocząć się w najbliższych dniach, a koniec prac przewidziany jest na maj 2023.
Skip to content