Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie

ZDiT Koszalin

ul. Połczyńska 24, 75-815 Koszalin

+48 94 311 80 60

pn - pt 7:00-15:00

Wymiana piasku na placach zabaw w zarządzaniu ZDiT

Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie informuje, że w rozpoczyna wymianę piasku w piaskownicach zlokalizowanych na placach zabaw będących w utrzymaniu ZDiT. 

Okresowa wymiana piasku poprawi zarówno estetykę placów zabaw, jak i bezpieczeństwo bawiących się dzieci.

Rodziców dzieci, opiekunów i mieszkańców, szczególnie właścicieli zwierząt prosimy o niedopuszczanie do zanieczyszczenia piaskownicy i piasku przez psy, koty, ptaki oraz inne zwierzęta, a także o ochronę przed innymi zagrożeniami mogącymi pogorszyć stan sanitarny piasku.

W celu zabezpieczenia dziecka przed odzwierzęcymi chorobami pasożytniczymi (tasiemczyca, glistnica, toksokaroza) rodzice oraz wychowawcy przedszkolni powinni zwracać uwagę na to, aby dzieci nie wchodziły do piaskownicy z cukierkami i gumami do żucia, nie jadły podczas zabawy w piaskownicach, a po opuszczeniu piaskownicy dokładnie myły ręce i twarz.

Za powstałe utrudnienia w czasie prac przepraszamy.

Więcej informacji na temat piasku w piaskownicach, jego wymianie i warunków jakie powinien spełniać, można znaleźć np. na stronie CKPZ: https://placezabaw.org/info/piasek-na-placach-zabaw/ lub Państwowej Inspekcji Sanitarnej: https://www.gov.pl/web/gis/jak-czesto-i-dlaczego-konieczna-jest-wymiana-pisku-w-piskownicy-regulacje-prawne

Skip to content