Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie

ZDiT Koszalin

ul. Połczyńska 24, 75-815 Koszalin

+48 94 311 80 60

pn - pt 7:00-15:00

Wandale niszczą nasze miasto! Nie bądźmy obojętni!

Co rusz na terenie Koszalina można zauważyć akty wandalizmu. Ostatnio ktoś zniszczył ławki, urządzenia w Parku Clausiusa i powybijał szyby w wiatach przystankowych. Trudno przejść obok tego obojętnie!
 
Co taki człowiek ma w głowie?! – denerwuje się pan Marian, mieszkaniec Koszalina, który codziennie spaceruje po koszalińskim parku. Ostatnio zauważył, że ktoś zniszczył tam ławkę. – Nie potrafię tego zrozumieć, tej głupoty i bezmyślności – dodaje mieszkaniec. – Wywołuje to moją złość, a nawet wściekłość. Przecież szpeci to otoczenie i do tego wszyscy musimy płacić za ciągłe naprawy. – A szyby w wiatach przystankowych?! Komu one przeszkadzają?! – komentuje pani Helena, którą spotkaliśmy na przystanku, w którym ktoś rozbił szybę. – Jeżeli ktoś ma w sobie tyle energii, że nie może jej opanować, to niech szuka innego sposobu, żeby się wyżyć. To niepojęte! Czy taki człowiek w swoim domu też rozbija meble, naczynia i drzwi…? Należałoby skierować na ulice jeszcze więcej patroli policji i straży miejskiej. Więcej monitoringu i ostre kary, może to by pomogły na takich idiotów…
 
Na terenie Koszalina niszczone są nie tylko przystanki i ławki w parkach, ale też zieleń, place zabaw, publiczne toalety, elewacje i skrzynki energetyczne. Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie stara się na bieżąco naprawiać szkody, jednak wymuszone przez wandalizm naprawy znacznie obciążają budżet naszego miasta.
 
Wydatkowane środki finansowe mogłyby zostać wykorzystane na realizację innych ważnych zadań lub inwestycji, o które proszą mieszkańcy – zauważają pracownicy koszalińskiego ZDiT.
 
Rocznie miasto wydaje ok. 200 tys. złotych, by naprawić różnego rodzaju zniszczenia, których dopuszczają się wandale. Za takie czyny grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca zazwyczaj jest też obciążany kosztami naprawy. Tylko, że trudno takiego sprawcę złapać na gorącym uczynku, czy ustalić jego tożsamość po zdarzeniu…
 
Dlatego my – mieszkańcy, my wszyscy, którzy sprzeciwiamy się tego rodzaju działaniom, nie możemy być obojętni. Widzisz – reaguj!
Poinformuj odpowiednie służby.
Straż Miejska to telefon 986, Policja – 997.
 
Skip to content