Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie

ZDiT Koszalin

ul. Połczyńska 24, 75-815 Koszalin

+48 94 311 80 60

pn - pt 7:00-15:00

Tabliczki w kolorze żółtym na przystankach “na żądanie”.

Szanowni Pasażerowie,

aby łatwiej rozróżnić przystanki “na żądanie” od pozostałych przystanków, niedługo na przystankach “na żądanie” pojawią się żółte rozkłady jazdy.

Tabliczki w kolorze żółtym mają podkreślić, że dany przystanek jest przystankiem “na żądanie”.

Co powinniśmy wiedzieć o takich przystankach?

  • Na przystankach „na żądanie” kierowca autobusu zatrzyma się wyłącznie wtedy, gdy Pasażer zasygnalizuje chęć zatrzymania pojazdu.

Jak zasygnalizować chęć zatrzymania autobusu?

  • Chcąc wysiąść z autobusu na przystanku „na żądanie” należy nacisnąć przycisk „STOP”. Trzeba pamiętać, aby nie robić tego w ostatniej chwili, przycisk należy nacisnąć odpowiednio wcześnie, tak, aby kierujący mógł bezpiecznie zatrzymać autobus w strefie przystanku.
  • Chcąc wsiąść do autobusu na przystanku „na żądanie”, Pasażer musi w widoczny sposób zasygnalizować chęć wejścia do autobusu poprzez machnięcie ręką. W tej sytuacji również należy pamiętać, żeby zasygnalizować odpowiednio wcześnie, tak, aby kierujący mógł bezpiecznie zatrzymać autobus w strefie przystanku.

Oznaczenia „nż”, czyli „na żądanie” znajdują się na rozkładach jazdy umieszczonych na przystankach oraz na stronie internetowej przewoźnika MZK: mzk.koszalin.pl. Dodatkowo informacja znajduje się wewnątrz pojazdów – na monitorach wyświetlających trasę oraz przekazywana jest w zapowiedziach głosowych.

Szczegółowe informacje dostępne są także w regulaminie „Przewóz osób” na stronie www.mzk.koszalin.pl/przepisy-regulaminy.

Skip to content